• De Demo Aeroclub
  • In Concursuri
  • Postat la 10 Octombrie 2023

10th FAI European/7th Junior/15th World Cup Skydiving Style and Accuracy Landing Championships 2023

În perioada 30 septembrie - 8 octombrie 2023, Aeroclubul României a fost prezent, prin lotul național de precizia aterizării la parașutism, compus din 10 sportivi, la 10th FAI European/7th Junior/15th World Cup Skydiving Style and Accuracy Landing Championships desfășurat la Ravenna, Italia. La clasa Junior, sportiva parașutistă Alexandra Vodă a obținut un bine meritat loc 3 la nivel european, în timp ce echipa de fete s-a clasat pe locul 2 european și 3 mondial. Totodată, echipa de băieți a obținut locul 6 european, respectiv locul 8 mondial. Aceste rezultate dovedesc încă o dată faptul că avem, la toate disciplinele, sportivi talentați, pasionați și dornici de a aduce rezultate frumoase la competițiile internaționale! Îi felicităm pe sportivii noștri si le urăm mult succes la comeptițiile viitoare!


08 Ianuarie 2019

Anunturi Angajare Aeroclubul Romaniei

De CAMO | In Concursuri

Aeroclubul Romaniei cu sediul in Bucuresti, organizeaza concurs pentru ocuparea unor posturi vacante - personal contractual - in data de 23.01.2019...

16 Ianuarie 2019

Rezultate selecţie dosare

De Resurse Umane | In Concursuri

Rezultate selectie dosare la concursul pentru ocuparea posturilor vacante ce se desfăşoara în perioada 16.01 - 01.02.2019


Ultimele Articole

Toate Articolele

Linkuri Rapide

Categorii

Photostream

Newsletter

Inscrieti-va in newsletter pentru a primi constant ultimele noutati.